در این نوشته می خواهیم به مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست بپردازیم، تنوع در برندهای مختلف پروفیل های upvc جهت ساخت پنجره upvc ، انتخاب در هنگام خرید را برای مصرف کننده مشکل ساخته است و هر کسی هم از برند خود تعریف می کند.

امروزه با توجه به ضرورت تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره یو پی وی سی خیلی از افراد معمولی جامعه که سر رشته ای از صنعت ساختمان و ساختمان سازی ندارند، با برندهای مختلف و معتبر پنجره upvc مثل وینتک و ویستابست آشنا می باشند.

 

 

مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست از لحاظ قیمت و کیفیت پروفیل

اگر بخواهیم خیلی ساده این دو نوع برند از پروفیل upvc را با هم مقایسه کنیم  و وارد مسائل فنی نشویم می توانیم این را بگوییم که هر کدام از این برند ها در نقاطی نسبت به هم برتری و ضعف دارند و با توجه به نوع استفاده ما و نوع نیاز ما ، یکی بر دیگری ترجیح داده می شود. اما نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در این است که پروفیل  upvc تنها یک متریال اولیه جهت تولید پنجره دوجداره می باشد .

یکی از اصلی ترین مواد اولیه جهت ساخت پنجره دوجداره می باشد و نکته مهم در این است که تولید کننده پنجره دوجداره نقش بسیار مهمی در این بین دارد و ممکن است یک تولید کننده پروفیل upvc ویستابست را طوری در تولید پنجره دوجداره استفاده کند و پنجره را طوری تولید کند که اصلا پنجره خوب و عایق و استانداردی نباشد و یا بالعکس، ممکن است یک تولید کننده با پروفیل وینتک پنجره دوجداره استانداردی تولید کند که تمام خواسته های ما را از یک پنجره دوجداره برآورده سازد.

 

 

مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست - خانواده
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست

 

 

اگر یک شرکت تولید کننده پنجره upvc در بین مشتریان خود تبدیل به یک برند محبوب شود ، با توجه به شناختی که مشتریانش از آن برند دارند، دیگر به نوع پروفیل توجه نمی کنند و تنها یک پنجره دوجداره استاندارد از برند محبوب خود می خواهند. پروفیل وینتک و پروفیل ویستابست هر دو از برند های معروف در صنعت درب و پنجره upvc هستند هزینه خرید پنجره دوجداره ویستابست نسبت به پنجره دوجداره وینتک تقریبا ۲۵ تا ۳۰ درصد بیشتر می باشد.

و این تنها بخاطر قیمت پروفیل ویستابست می باشد که قیمت بیشتری نسبت به پروفیل وینتک دارد. در الباقی متریال ساخت پنجره دوجداره نباید قیمت ها تغییر کنند جون لولا و دستگیره و یراق همان است که در پنجره ویستابست است استفاده می شود و شیشه دوجداره نیز اگر بخواهند از شیشه دوجداره خوب و استاندارد استفاده کنند ، دارای قیمت یکسان است در هر ۲ نوع از پنجره ها.

اگر جایی دیدید که قیمت پنجره وینتک با ویستابست بیشتر از ۲۵ تا ۳۰ درصد اختلاف داشته باشد حتما تغییراتی در کیفیت یراق آلات، شیشه دوجداره ،لاستیک های آب بندی و ضخامت گالوانیزه افتاده است.

 

اگر بخواهیم خیلی ساده این دو نوع برند از پروفیل upvc را با هم مقایسه کنیم  و وارد مسائل فنی نشویم می توانیم این را بگوییم که هر کدام از این برند ها در نقاطی نسبت به هم برتری و ضعف دارند و با توجه به نوع استفاده ما و نوع نیاز ما ، یکی بر دیگری ترجیح داده می شود.

اما نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در این است که پروفیل  upvc تنها یک متریال اولیه جهت تولید پنجره دوجداره می باشد و یکی از اصلی ترین مواد اولیه جهت ساخت پنجره دوجداره می باشد و نکته مهم در این است که تولید کننده پنجره دوجداره نقش بسیار مهمی در این بین دارد.

 

نکات کلیدی در استفاده از پنجره upvc ویستابست و پنجره upvc وینتک:

فرض را بر این می گیریم که در هر دوحالت پنجره به صورت استاندارد تولید شده باشد.

 • اگر به دنبال پنجره کشویی هستید ، پنجره کشویی وینتک با یراق آلات آلمانی بهترین گزینه و پیشنهاد می باشد. با توجه به ضخامت و پهنای پروفیل کشویی وینتک نسبت به ویستابست ، بهترین انتخاب پروفیل وینتک می باشد. پهنای نشیمن پنجره کشویی وینتک تقریبا ۱۱ سانت می باشد و پهنای نشیمن پروفیل ویسنابست تقریبا ۶ سانت می باشد.

 

پروفیل پنجره دوجداره مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست از نظر رعایت الزامات فنی

 

 • اگر محل نصب پنجره دوجداره شما در منطقه ای گرم و خشک است که تابش شدید آفتاب را بدنبال دارد، بهتر است از پنجره دوجداره با پروفیل ویستابست استفاده نمایید..

 

 • اگر به دنبال یک پنجره خوب با هزینه کم هستید که انتظارات شما را در حد ممکن برآورده سازد می توانید پنجره دوجداره وینتک را انتخاب نمایید اما اگر به دنبال بهترین پنجره دوجداره هستید پنجره دوجداره ویسنابست را انتخاب نمایید.
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست

 

 • پروفیل ویسنابست بست قیمت بیشتری نسبت به پروفیل وینتک دارد و مسلما این قیمت بیشتر نشان از کیفیت بهتر می باشد، اما پروفیل وینتک هم یک پروفیل خوب و ایده آل می باشد که جهت یک پنجره دوجداره با ابعاد استاندارد مناسب می باشد.

 

 • اگر پنجره شما ابعاد بزرگی دارد، بهتر است از پروفیل سری ۷ ویسنابست با مولین های استاتیکی استفاده نمایید، پروفیل مولین استاتیکی یک محصول منحصر به فرد ویستابست است که مقاومت پنجره را تا ۱۰ برابر بالا می برد . اما کلا پیشنهاد می گردد که در ابعاد بزرگ پنجره از پنجره آلومینومی استفاده شود.

 

 • در تعویض پنجره قدیمی با پنجره upvc پروفیل وینتک با توجه به پهنای بیشتر آن و در نتیجه پوشش بهتر فریم آهنی قدیمی پنجره ، مناسب تر می باشد و در اکثر مواقع پنجره وینتک پیشنهاد می گردد.
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست
مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست

 

 

 • پنجره دوجداره ویسنابست گران ترین نوع پنجره در بین انواع پنجره upvc می باشد اما پنجره upvc  وینتک قیمت مناسب تری نسبت به پنجره ویسنابست دارد و در این شرایط اقتصادی گزینه مناسبی می تواند باشد، البته به شرطی که به صورت استاندارد تولید گردد.

 

 • متاسفانه استانداردهای لازم در بین تولید کنندگان پنجره دوجداره وینتک رعایت نمی گردد، مجموعه مانا پنجره این افتخار را دارد که بعنوان یکی از نمایندگان پروفیل وینتک ، این پنجره را بصورت کاملا استاندارد تولید نماید.

 

 • بعد از پروفیل upvc ، کیفیت شیشه دوجداره ، کیفیت یراق آلات، کیفیت تولید و در نهایت کیفیت ابعاد برداری و نصب می تواند نقش مهمی را در استاندارد بودن یک پنجره داشته باشند و با رعایت کردن کلیه موارد ذکر شده شما می توایند یک پنجره دوجداره وینتکی داشته باشید که هم قیمت آن مناسب استت و هم انتظارات شما را از یک پنجره دوجداره عایق برآورده می سازد.

 

 • قیمت تمام شده پنجره وینتک نسبت به ویسنابست پایین تر است و شما می توانید یک پنجره دوجداره خوب با قیمت مناسب داشته باشید.

 

 • ویسنابست اولین دارنده گواهینامه RAL آلمان در بین تولید کنندگان پروفیل UPVC می باشد،تنها دو برند این گواهینامه را دارند، ویستابست و وینتک.

 

 • پنجره upvc مدل لولایی وینتک جهت یک ابعاد استاندارد و فضای نرمال با توجه به قیمت پایین تر آن نسب به ویستابست ، یک پیشنهاد مناسب می باشد، نکته مهم این است که خوب تولید و نصب گردد.

 

بیشتر بدانید: قیمت پنجره دوجداره وینتک 

 

 

در کل اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم گفتن این مطب مهم است که بازار هدف وینتک و ویستابست متفاوت است، هر دو از پروفیل های خوب می باشند یکی سرمایه گزاری بیشتری می کند و پنجره ویستابست را انتخاب می کند و در بین انواع پنجره UPVC بهترین و گران ترین آن را انتخاب می کند.

و دیگری قیمت وسط را انتخاب می کند و با کمی هزینه کمتر پنجره دوجداره خود را انتخاب می کند و با توجه به نیاز های هر فشر، پنجره وینتک و پنجره ویسنابست دارای بازار هدف مای مشخص و متفاوت می باشند و هر ۲ اینها توانسته اند در بین سازندگان ساختمان و مصرف کنندگان پنجره دوجداره ، طرفدارانی را داشته باشند.

اما مهم تر از نوع پروفیل نحوه تولید پنجره UPVC می باشد که این امر باید به نجو احسن اتفاق بیافتد، اگر به تولید کننده خود و شرکت ارائه کننده خدمات پنجره UPVC اعتماد دارید مهم نیست چه نوع پروفیلی انتخاب کنید مهم این است که با توجه به بودجه شما و نیاز های شما آن شرکت مورد اعتماد چه نوع پنجره ای را به شما پیشنهاد می دهد، پس به دنبال پنجره سازی باشید که تمامی محصولات خود را چه با پروفیل وینتک و چه ویسنابست ، بصورت استاندارد تولید می نماید.

 

با توجه به اینکه مجموعه مانا پنجره تولید کننده پنجره upvc با پروفیل وینتک می باشد، اما سعی بر این شد که مقایسه دو پروفیل بدون جانبداری عنوان گردد و نقاط ضعف و قوت هر یک گفته شود. امید است با توجه به مقایسه پنجره دوجداره وینتک و پنجره دوجداره ویستابست شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

جهت مشاوره با همکاران ما در مجموعه مانا پنجره تماس حاصل فرمایید.

 

4.4/5 - (8 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top