طراحی پنجره دوجداره تاثیر بسزایی در زیبایی و استحکام پنجره دارد. با توجه به نوع متریال تولید پنجره دوجداره ، می توان طراحی ها مختلفی انجام داد. در طراحی پنجره دوجداره با پروفیل upvc باید مواردی در نظر گرفته شود که هم پنجره upvc تولید شده از استاندارد کافی برخوردار باشد و هم زیبایی خود را داشته باشد.

همچنین با طراحی درست شما می توانید یک پنجره خوب و ایده آل و با کمترین هزینه داشته باشید که این یک نکته بسیار مهم می باشد. با یک طراحی استاندارد و درست بسیاری از هزینه های اضافی منجمله هزینه یراق و پروفیل اضافی حذف می گردد و پنجره دوجداره شما هم انتظارات را بر آورده می کند و هم قیمت مناسبی خواهد داشت.

 

طراحی پنجره دوجداره
طراحی پنجره دوجداره

 

با کمی نگاه در فضای شهری و ساختمان ها انواع مختلفی از حالت ، نوع و رنگ پنجره ها را مشاهده خواهیم کرد.حال این پنجره های می توانند در یک ساختمان قدیمی باشند و از متریال قدیمی ساخته شده باشند. یا اینکه این پنجره ها امروزی بوده و از نسل پنجره های دوجداره از متریال یو پی وی سی ، آلومنیوم و چوب ساخته شده باشند.

جدا از نوع جنس و متریال و برند های مختلف ، طراحی این پنجره ها قابل توجه است.واقعیت این است که پنجره بخشی از نمای یک ساختمان است پس طراحی آن بسیار حائز اهمیت است.از این رو در هنگام طراحی پنجره دوجداره می بایست نهایت دقت را به عمل آورد.

طراحی پنجره جدا از اینکه بسیار در چهره بافت شهری تاثیر گذار است در مقوله کاربری در واحد مسکونی و ساختمان نقش بسیار حیاتی را اجرا می کند.

 برخی نکات مهم در طراحی پنجره دوجداره

طراحی پنجره  متناسب با نمای ساختمان و رعایت زیبایی شهری:

همانطور که در بالا هم اشاره شد پنجره در نمای ساختمان نقش بی بدیلی را انجام می دهد. از این رو نوع رنک انتخابی پنجره و شیشه دوجداره و طراحی آن بسیار مهم می باشد.

طراحی پنجره دوجداره با رنگ و ظرح مناسب ظامن زیبایی ساختمان و محیط شهری است.متاسفانه در کشور ما در برخی از نقاط دیده می شود که طراحی پنجره باعث بد نمایی در ساختمان شده است و نظام آراستگی محیط را بر هم زده است. در طراحی پنجره در ساختمان می بایست اصول یکپارچگی رعایت کردد چه از نظر رنگ و چه از نظر طراحی.

طراحی پنجره دوجداره یو پی وی سی

طراحی پنجره upvc  با کاربری راحت و رعایت استاندرادها:

بسیار دیده می شود که در یک واحد ساختمانی طراحی پنجره و حتی انتخاب نوع آن به درستی انجام نشده است. گاها دیده می شود که برای کاهش دادن هزینه خرید پنجره دوجداره ، طراحی مناسب پنجره را فدای اصول استاندارد و کاربری آسان کرده اند.

شرکت پنجره ساز می بایست با رعایت اصول درست ،طراحی صحیح را اجرا نماید.این بدین معنی است که با طراحی اضافه نه هزینه ای بیشتر به مشتریان تحمیل کند نه با کم کردن استاندردها که باعث کاهش هزینه خرید می شود باعث نارضایتی از عملکرد پنجره دوجداره درآینده شود.

طراحی پنجره دوجداره آلومینیومی

شرکت تولید پنجره می بایست با مشاوره و طراحی صحیح در جای لازم از پنجره لولایی تک حالته ،پنجره لولایی دوحالته، پنجره کشویی ، درب سویچی و….. استفاده کند.
مثلا در جایی طراحی یک لنگه بازشو در پنجره کفایت می کند و استانداردهای کاربردی نیز رعایت می شود در عین اینکه هزینه خرید پنجره کاهش می یابد.

اما در جایی به علت مسایل فنی مثلا نظافت در پنجره ، ۲لنکه بازشو تعبیه کند. محل قرار گیری بازشو پنجره، سمت بازشو و بسیاری از نکات مهم دیگر در طراحی پنجره دوجداره از جمله وظایف شرکت تویدکننده است که می تواند رضایت شما را برآورده سازد.

 

طراحی پنجره های دوجداره
طراحی پنیجره دوجداره

بطور خلاصه در طراحی پنجره upvc موارد ذیل باید رعایت گردد:

 

۱- زیبایی و هماهنگی با نمای ساختمان از نظر طرح و رنگ

۲- رعایت استاندارد های لازم در طراحی پنجره

۳- کاربری آسان

۴- طول عمر بالا

۵- پایین آوردن قیمت پنجره upvc با یک طراحی ایده آل  و اصولی 

 

 

 

Rate this post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top