یکی دیگر از محصولات تکمیلی پنجره upvc شیشه دوجداره می باشد. در مجموعه مانا پنجره کلیه شیشه ها به صورت صنعتی تولید می گردد. با توجه به اینکه ۷۰ درصد یک پنجره را شیشه  آن تشکیل می دهد از اینرو استفاده از شیشه دوجداره استاندارد بسیار مهم می باشد.

سعی کنید حتما از شیشه  استاندارد استفاده نمایید تا پنجره شما کاملا عایق باشد و پاسخگوی نیاز شما باشد.

شیشه دوجداره

انواع شیشه دوجداره از نظر کاربرد:

۱- شیشه دوجداره ۶میل و ۴ میل ساده:

این شیشه یکی از استاندارد ترین شیشه ها ی عایق می باشد که برای جلوگیری از ورود صدا در حد قابل قبول میباشد. فضای بین این دوجداره می تواند ۱۰ میل و یا بیشتر باشد. هرچقدر این فضا بیشتر باشد حجم گاز تزریقی بیشتر می باشد و در نتیجه شیشه هم عایق حرارتی و هم عایق صوتی بهتری خواهد شد. شیشه ۶-۴ یکی از متداولترین شیشه های دوجداره استاندارد می باشد.

شیشه دوجداره

۲- شیشه  ۶-۴ ساده که یک جدار آن رنگی باشد:

با توجه به طرح و رنگ نمای خود شما می توانید یکی از شیشه های  خود را رنگی و یا رفلکس ( حالت آینه ای ) انتخاب نمایید. اگر ورود نور به داخل بسیار زیاد می باشد، شما می توانید از شیشه های رفلکس استفاده نمایید که تا میزان ۳۰ درصد از ورود نور به داخل جلوگیری نماید. یکی دیگر از خاصیت های شیشه رفلکس این است که در طی روز داخل محیط دیده نمی شود و از سمت بیرون مثل آینه دیده می شود.

 

 

همچنین می توانید یک جدار از شیشه دوجداره خود را با توجه به رنگ سنگ نما، شیشه خود را رنگی و یا ساده انتخاب نمایید.

 

۳- شیشه سه جداره :

این نوع شیشه که یک جدار اضافی دارد ، مناسب جهت ساختمان هایی می باشد که در کنار مدارس و یا خیابان های پرتردد قرار دارد. جهت شیشه سه جداره باید از پروفیل upvc مخصوص استفاده کرد. شیشه دوجداره ۶-۴ استاندارد جهت مصارف عمومی بسیار مناسب می باشد اما اگر منزل شما در کنار خیابان بسیار پر تردد می باشد ، بهتر است از شیشه سه جداره استفاده نمایید.

شیشه دوجداره

۴- شیشه سه جداره ای که یک جدار آن لمینیت باشد:

شیشه لمینیت مثل شیشه جلوی خودرو می باشد که در بین آن یک طلق شفاف بنام  pvb وجود دارد که عایق صوت می باشد. در شیشه سه جداره خود می توانید یکی از سه جدار شیشه را از شیشه لمینت استفاده نمایید. در این حالت شیشه   شما خیلی خوب می تواند عایق صوت باشد. این نوع شیشه سه جداره جهت منازلی که در کنار بزرگراه ها هستند بسیار مناسب می باشند.

 

 

۵- شیشه ۱۰ میل سکوریت و یا همان میرال:

شیشه ۱۰ میل سکوریت مصارف گوناگونی دارد و بیشتر جهت فضاهای اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد فضاهایی که احتیاج به عایقی ۱۰۰ درصدی ندارد. این شیشه تنها شیشه است که در ابعاد بسیار بزرگ و حتی تا ۵ متر مربع قابل تولید می باشد. سکوریت یعنی اینکه شیشه را وارد کوره می کنند و به آن حرارت می دهند و سپس توسط باد سرد ، سردش می کنند در این حالت شیشه سکوریت می شود یعنی سکیوریتی آن تا ۳۰ درصد در برابر ضربه بالا می رود و در صورت شکست به ذرات ریز و غیر برنده تبدیل می شوند.

 

در مجموعه مانا پنجره شیشه ها با توجه به شرایط محل نصب و ابعاد پنجره upvc انتخاب می شود. کلیه شیشه های دوجداره بصورت صنعتی و با تزریق گاز آرگون تولید  می گردد. گاز آرگون باعث می شود تا شیشه دوجداره عایق گرمایی بهتری شود و همچنین در بین دوجداره بخار صورت نگیرد. پنجره دوجداره خوب پنجره است که علاوه بر کیفت ساخت آن ، در آن از شیشه  استاندارد استفاده شده باشد.

 

مراحل تولید شیشه دوجداره :

۱- برش شیشه های تک جداره مطابق با ابعاد ساخت

۲-شستشوی شیشه های تک جداره

۳- خم کردن اسپیسر ها آلومینویم مطابق با ابعاد

۴- تزریق مواد رطوبت گیر به داخل اسپیسر های آلومینیوم

۵- چسباندن اسپیسر های آلومینیومی با چسب بوتیل ( چسب ثانویه) به یکی از شیشه ها

۶- فرستاندن شیشه ها به داخل دستگاه پرس ، جهت پرس جدار دوم شیشه

۷-تزریق گاز آرگون

۸- عایق کاری نهایی شیشه ها توسط چسب سیاه رنگ پلی سولفاید

 

جهت سفارش محصول شیشه دوجداره با شماره ۰۹۱۹۵۹۰۰۷۹۵ تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 7 Comments

  1. شیشه سه جداره هم کار میکنید خونه ما بر اتوبان باقری خونمون پنج سال ساخته منتها شیشه ها تک جدارست میشه شیشمون رو با شیشه سه جداره تعویض کنیم

  2. شما فروش شیشه تک هم دارین؟
    اگر بخوایم شیشه های پنجرمون رو عوض کنیم چقدر هزینه داره برامون ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  3. سلام وقتتون بخیر
    ما منزلمون توی کوچه خلوته تقریبا ولی صدا خیلی اذیت کنندست بخصوص شب ها که همجا سکوته فکر کنم گاز آرگون بین شیشمون تموم شده
    ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top