یکی از پرسش‌هایی که ممکن است در هنگام انتخاب خرید پنجره دوجداره به وجود بیاید این است که چرا پنجره دوحالتهبهترین مدل پنجره دوجداره در نظر گرفته میشود در این جا به این پرسش پاسخ داده میشود.

امروزه انواع بسیاری پنجره طراحی و ساخته شده است که میتوان از آنها در منازل و همچنین ادارات استفاده کرد که از لحاظ متریال و کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند.
با پیشرفت صنعت شیشه سازی و همچنین بروز شدن دستگاه‌های مورد استفاده در این صنعت باعث شده است حق انتخاب بسیاری به انتخاب کننده داده است تا از میان پنجره ‌های upvc، آلومینیومی، چوبی و … بتواند پنجره‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند و سایز مورد نظر خود را در آنها مورد نظر قرار دهند.

بسیار مشخص است که هر کدام از این پنجره ها با یکدیگر تفاوت دارند و از لحاظ متریال به هیچ عنوان مانند یکدیگر نیستند و حالا پرسش در این جا وجود دارد چرا بین تنوع بسیار بالای پنجره‌ها، پنجره دو حالته بهترین انتخاب است؟

کاهش ضریب انتقال صوت و از بین رفتن صدای های مزاحم

برای کاهش و محدود سازی اصوات شدید و مزاحم می توان پنجره دوحالته را یکی از بهترین گزینه ها به حساب آورد. فیتینگ کامل ایجاد شده میان لنگه بازشو و فریم و انتخاب ساختار مناسب شیشه دوجداره می تواند ضامن آرامش شما و از بین رفتن صداهای مزاحم باشد.

همچنین می توان با استفاده از شیشه های سه جداره و یا لمینت با ساختارهای متفاوت در پنجره دوحالته کاهش ورودی صدا به داخل واحد مسکونی یا اداری را تشدید کرد.

پنجره دوحالته
پنجره دوحالته با شیشه دکوراتیو جورجین بار

بیشتر بخوانید: پنجره دو جداره ویژه معلولین 

مطالب مرتبط: تبدیل پنجره لولایی تک حالته به دوحالته

ساخت پنجره دوحالته به تمامی اشکال هندسی

به علت ساختار فنی پروفیل و نوع عملکرد اجرایی در پنجره های لولایی دوحالته قابلیت ساخت پنجره به برخی اشکال هندسی وجود دارد. همچنین ساخت پنجره های با خم های هلالی یا ویترین در آن به صورت استاندارد قابل انجام خواهد بود. اما در پنجره های کشویی عموما امکان ساخت پنجره های هندسی با محدودیت مواجه است.

ایمنی بالاتر و ضد سرقت بودن پنجره دوحالته

یکی از نکات بسیار ارزنده و مهم در پنجره دوحالته ایمنی بالا و ضد سرقت بودن آن است. پنجره دو حالته در بحث ایمنی و سرقت از نوع پنجره لولایی تک حالته بسیار قویتر و استاندار تر خواهد بود.

در پنجره دو حالته یراق یه صورت یکپارچه دور تا دور لنگه بازشو قرار گرفته است و به وسیله ضامن ها و پلیت های قارچی موجود ، پروفیل لنگه و بازشو درون هم چفت می شوند که این فرایند ایمنی بالایی را ایجاد خواهد کرد.

اما در پنجره تک حالته این قطعات در یک ضلع بازشو قرار خواهند گرفت و در پنجره کشویی اصلا همچین اتفاقی نمی افتد و لاستیک ها توسط فشار یراق به یکدیگر فشرده نمی شوند.

پنجره دوحالته یو پی وی سی

کاهش مطلوب ضریب انرژی

یکی از مهمترین آیتم ها در انواع پنجره دوجداره کاهش اتلاف انرژی در ساختمان می باشد که در مبحث نوزده ساختمان نیز به آن اشاره شده است.کاهش اتلاف انرژی در یک واحد مسکونی به دنباله خود باعث کاهش هزینه های مالی ساکنان را در پی خواهد داشت.

همچنین این کاهش در حجم وسیع باعث کنترل و کاهش سوخت های مورد نیاز برای کشور خواهد شد. کاهش اتلاف انرژی در پنجره کشویی نسبت به پنجره لولایی ضعیف تر صورت می پذیرد.

پنجره  مدل دوحالته
مدل درب دوحالته

بیشتر بخوانید: پارتیشن بندی با شیشه دوجداره

مقرون به صرفه بودن پنجره دو حالته

پنجره دوحالته در بحث قیمتی عموما پایین تر از نوع کشویی خود قرار می گیرد . علت این امر میزان مصرف پروفیل کمتر در پنجره دو حالته لولایی است.

در پنجره دوجداره کشویی مصرف پروفیل بازشو نسب به پنجره دوحالته بیشتر خواهد بود در نتیجه قیمت پنجره دوحالته مقرون به صرفه تر خواهد بود. همچنین قیمت پروفیل کشویی و اکسسوری ساخت پنجره کشویی گران تر نسبت پنجره لولایی است.

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد میتوان به این نتیجه رسید که پنجره دو حالته یکی از بهترین انواع پنجره در نظر گرفته میشود که مانا پنجره توانسته است به خوبی از پس طراحی و ساخت ظریف و پیچیده آن بر بیاید و پنجره‌ای با کیفیت عالی ارائه دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top