کدام پنجره دوجداره برای منزل یا محل کارتان مناسب است؟ بهترین تولید کننده پنجره دوجداره upvc کدام برند است؟ این سوالی است که می تواند ذهن بسیاری از افرادی که قصد خرید این نوع از پنجره را دارند به خود مشغول کند.

این دو مورد سوال ممکن است برای بسیاری از خریداران پنجره های دوجداره پیش بیاید و بخواهند اطلاعات بیشتری در مورد کیفیت و جنس برند انتخابی خود بدست آورند. این که چه مدل از پنجره دوجداره را انتخاب می کنیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ما در این جا قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم تا در خرید پنجره دوجداره بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

برای شناخت بهترین پنجره دوجداره ضروری است که پنجره را در موارد مختلفی دسته بندی کنیم، چرا که هر دسته می تواند یک معیار برای معرفی بهترین پنجره دو جداره upvc از نگاه شما باشد. برای این که هر محل نصب قطعا ویژگی ها و معیارهای خاص خود را داراست. به طور کلی می توان از مهمترین فاکتورها برای معرفی بهترین تولید کننده پنجره دوجداره upvc به موارد زیر اشاره کرد:

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره: نوع پروفیل مصرفی

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

 

بهترین مارک پنجره دوجداره به نوع پروفیل upvc بکار رفته در آن بستگی دارد. پنجره دوجداره با مارک های مختلفی در بازار یافت می شود، که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشد و قیمت های متفاوتی دارند. یکی از فاکتورهایی که در قیمت پنجره دوجداره upvc تأثیر دارد، همین مارک یو پی وی سی می باشد. به طور کلی سه مدل پروفیل در بازار دارای بیشترین کاربرد است:

  • وین تک
  • ویستا بست
  • هافمن

پروفیل پنجره دو جداره دارای برند های دیگری نیز می باشد، اما این سه برند بیشترین متقاضی را دارند.

هر دو پروفیل وین تک و ویستا بست نیز دارای کیفیت های متفاوتی هستند. باید بدانید اگر به دنبال بهترین مارک پنجره upvc هستید و یکی از انواع پروفیل ها را انتخاب کرده اید باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که در برخی موارد پروفیل های تقلبی به عنوان پروفیل های معتبر استفاده شده است.

بنابراین باید در هنگام خرید و نصب پنجره دوجداره به این نکته توجه کنید که ممکن است نوع پروفیل بکار رفته در پنجره از نوع تقلبی باشد، پس بهتر است برای نصب پنجره upvc از دفاتر نصب معتبر کمک بخواهید.

پروفیل ویستابست از لحاظ قیمت گرانتر و به لحاظ وزن سنگین تر از پروفیل وین تک است. در عوض پروفیل وین تک دارای کاربردهای گوناگونی است. در پروفیل ویستابست ضخامت در دیواره های خارجی بیشتر می باشد و در مقابل پروفیل وین تک از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به پروفیل ویستابست برخوردار است.

 

بیشتر بدانید: تفاوت پنجره پی وی سی با یو پی وی سی

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره: نوع یراق آلات مصرفی

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

یکی دیگر از سوالاتی که در خرید پنجره دوجداره پرسیده می شود این است که کدام مدل پنجره دوجداره بهتر می باشد.

جواب این سوال به موقعیت پنجره شما بستگی دارد، مثلا شما می توانید در آشپزخانه خود پنجره کشویی یا ریلی بکار ببرید یا در حمام و دستشویی از پنجره دایره ای استفاده کنید. اما نکته ی مهمی که وجود دارد این است که بهترین مدل پنجره دوجداره از لحاظ بازشو برای نصب اولا به محل نصب و دوما به اندازه محل نصب پنجره دو جداره بستگی دارد.

مشتری باید نوع یراق آلات پنجره دو جداره خود را براساس نیاز خود از انواع مدل های بازشو انتخاب کند. یراق آلات آلمانی و ترک بهترین عملکرد را در پنجره های دو جداره از خود نشان داده اند.

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره: تولید استاندارد

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

 

برای تولید پنجره دو جداره یک سری ملزومات بسیار مهم وجود دارد که باید توسط تولید کنندگان پنجره دو جداره رعایت شود.

این ملزومات در مجموعه ای به نام «الزامات فنی شرکت ویستابست» آورده شده است. کلیه تولید کنندگان پنجره upvc با پروفیل upvc باید این الزامات را رعایت کنند.

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره: نوع شیشه مصرفی

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

 

۸۰ درصد یک پنجره دو جداره را شیشه دو جداره تشکیل می دهد. پس با دانستن این نکته باید در انتخاب شیشه دو جداره بسیار دقت کرد. پنجره دو جداره را حتما باید از شیشه دو جداره ۶ میل و ۴ میل ساده همراه با تزریق استاندارد گاز آرگون انتخاب کنید. حداقل استاندارد لازم برای شیشه دو جداره ۶ میل و ۴ میل ساده است، که با توجه به مقدار آلودگی صوتی و میزان گرما و سرما می توان از شیشه های دو جداره با ترکیب های متفاوت بر اساس شرایط بهره برد. شیشه دوجداره باید تمام بصورت صنعتی تولید شده باشد تا گاز آرگون تزریق شده به راحتی خارج نگردد.

 

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره: نصب استاندارد

بهترین تولید کننده پنجره دوجداره

 

مسئله دیگر اندازه گیری و نصب استاندارد پنجره دو جداره است، که پنجره باید قبل از تولید باید به درستی اندازه گیری شود و با در نظر گرفتن ملزومات، استاندارد نصب شود. نصب استاندارد به معنای استفاده از فوم های پلی اورتان، چسب سیلیکون ماستیک و پیچ های بولدکس در فواصل استاندارد است.

 

امکانات لازم برای یک کارخانه تولید پنجره دوجداره با کیفیت چیست؟

۱) فضای کافی برای تولید پنجره و دپوی آن و همچنین متراژ کافی برای انبار متریال اولیه

یعنی به اندازه ای فضا داشته باشیم که قطعات درب و پنجره مانند پروفیل، یراق آلات و گالوانیزه را به صورت جداگانه دپو کرده و از پنجره های تولید شده جدا کرده و حتما در فضای سرپوشیده قرار دهیم. حداقل متراژی که برای تولید و دپو به صورت مسقف نیاز داریم، یک سوله با متراژ ۵۰۰ مترمربع می باشد.

 

۲) دستگاه تولید پنجره دوجداره با کیفیت و برند معروف

برخی از دستگاه های تولید پنجره upvc به صورت دست ساز کار می کنند، که این مسئله در کیفیت تولید نهایی تاثیر بسزائی دارد. یکی از مهمترین آیتم ها برای داشتن یک خط تولید با کیفیت یاستفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن می باشد، تا فرآیند تولید بدون هیچ مشکلی و با ظرافت کامل و همچنین امنیت کامل کارگران صورت گیرد.

 

۳) استفاده از تمامی دستگاه های مخصوص تولید پنجره

یک مجموعه کامل تولید پنجره upvc باید دارای ۶ الی ۷ تیکه باشد، که هرکدام از آن ها برای انجام یک قسمت خاص می باشد که بتوان به آن تولید گفت. تولید کارخانه ای مانند دستگاه برش، جوش، تمیز کن و … اما برخی از همکاران از آن جایی که برای خرید مجموعه کامل بودجه کافی را ندارند آن را حذف کرده و آن قسمت از کار را به صورت دستی انجام می دهند، مانند دستگاه تمیز کن که برای پاک کردن قسمت های زائد پس از جوش بکار می رود.

 

۴) استاد کار و نیروی تولید با تجربه

برای داشتن یک تولید خوب باید از یک استاد کار ماهر که به تمام قسمت های تولید آشنائی دارد، بهره برد. نیروهایی که در کارخانه تولید پنجره دوجداره کار می کنند در کیفیت تولید نقش بسیار مهمی دارند. زیرا در صنعت upvc می توان تولید را به اشکال مختلفی انجام داد، اما نتیجه نهایی یکسان نیست. چون در حین تولید برخی از قسمت ها توسط نیروهای کار بطور صحیح عمل نمی کنند، مانند نصب یراق روی پنجره یا زدن بست کانکشن و حتی در قسمت بریدن زهوار.

 

۵) خریدن متریال مصرفی مرغوب و معتبر

برای بدست آوردن یک تولید با کیفیت بالا، باید از مواد اولیه مناسب استفاده کرد. علاوه بر برند، کیفیت واقعی و تقلبی نبودن مواد اولیه بسیار مهم است. متاسفانه در قسمت پروفیل، لیبل پروفیل معروف را روی پروفیل ضعیف قرار می دهند و یا یراق آلات بی کیفیت چینی را به جای یراق ترک و آلمان می فروشند و همچنین از گالوانیزه ضعیف استفاده کرده و یا حتی گالوانیزه را حذف می کنند.

 

۶) تجربه و اطلاعات مدیر مجموعه

مدیر مجموعه باید اطلاعات فنی کامل در زمینه تولید و متریال مصرفی برای داشتن یک تولید خوب و ماندگار را داشته باشد، یعنی باید بداند هر پروفیل چه مزایا و معایبی دارد و همچنین بتواند تشخیص دهد که برروی هر پروفیلی چه گالوانیزه و چه یراقی جوابگو است.

 

۷) نیروی ماهر برای کنترل کیفیت

آخرین مرحله در تولید پنجره، کنترل کیفی نهایی می باشد. پس از اتمام تولید، قبل از ارسال بار به محل پروژه باید تمامی قسمت های درب و پنجره دوجداره بررسی شود تا ایرادی در آن وجود نداشته باشد که مجبور شویم مجددا آن را به کارگاه برگردانده و اصلاحش کنیم.

 

بیشتر بدانید: فروش پنجره دوجداره ارزان

 

از مهمترین فاکتورها برای معرفی بهترین پنجره دوجداره upvc می توان به نوع پروفیل upvc یا آلومینیومی، نوع یراق آلات ، ترک یا آلمانی بودن، تولید استاندارد، نوع شیشه دوجداره بکار رفته و نصب استاندارد اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

با توجه به آن چه گفته شد می توان نتیجه گرفت که برای پاسخگویی به دو سوال این که کدام پنجره دوجداره برای منزل یا محل کارتان مناسب است؟ و یا بهترین مارک یا مدل از پنجره دوجداره upvc کدام نوع برند می باشد؟ باید مهمترین فاکتورها برای معرفی بهترین پنجره دوجداره upvc را مطالعه کنید.

از مهمترین این فاکتورها می توان به نوع پروفیل upvc یا آلومینیومی، نوع یراق آلات ، ترک یا آلمانی بودن، تولید استاندارد، نوع شیشه دوجداره بکار رفته و نصب استاندارد اشاره کرد.

همچنین امکانات لازم برای یک کارخانه تولید پنجره دوجداره با کیفیت عبارتند از فضای کافی برای تولید پنجره و دپوی آن و همچنین متراژ کافی برای انبار متریال اولیه، دستگاه تولید پنجره دوجداره با کیفیت و برند معروف، استفاده از تمامی دستگاه های مخصوص تولید پنجره، استاد کار و نیروی تولید با تجربه، خریدن متریال مصرفی مرغوب و معتبر، تجربه و اطلاعات مدیر مجموعه و نیروی ماهر برای کنترل کیفیت.

مجموعه مانا پنجره یکی از تولیدکنندگان برتر پنجره دو جداره در ایران است که محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می دهد، اگر قصد خرید این نوع از پنجره ها را دارید می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

Rate this post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top