هنگام انتخاب درب و پنجره دوجداره، مهم‌ترین موضوعی که ذهن مشتریان را درگیر می‌کند، قیمت پنجره upvc است.حتما پیش از اقدام برای خرید و نصب درب و پنجره دوجداره، این سوال برایتان به وجود می‌آید که قیمت پنجره upvc بر چه اساس مشخص می‌شود.

البته آگاهی از قیمت‌های مختلف درب و پنجره upvc و عوامل موثر بر آن، به انتخاب بهتر و در نتیجه بهره‌ گیری مفیدتر کمک می‌کند. عوامل مختلفی بر قیمت درب و پنجره دوجداره موثر است. البته به طور کلی، قیمت پایه آن براساس اصولی ثابت مشخص می‌شود.

زمانی که مشتری‌ها از روند و شیوه دقیق قیمت‌گذاری آگاهی کامل داشته باشند، حس اعتماد بیشتری نسبت به خرید خود پیدا خواهند کرد و همین موضوع باعث جلب رضایت مشتریان می‌شود. در این نوشته قصد داریم، به موارد مختلف و تاثیرگذار بر قیمت پنجره‌های upvc بپردازیم.

 

 

بیشتر بدانید: بهترین مارک پنجره دوجداره upvc

 

پروفیل پنجره دوجداره براساس ابعاد، تعداد حفره یا چمبر و شکل کاربردی پروفیل تقسیم بندی می شود.

 

قیمت پنجره upvc چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت پنجره upvc

قیمت پنجره دوجداره معمولا به طور میانگین به سادگی قابل محاسبه است. اما برای رسیدن به قیمت واقعی پنجره upvc به طور دقیق، لازم است که ابعاد دقیق پنجره را داشته باشیم. علاوه بر این‌ تعداد بازشوها، فیکس و نوع باز شدن پنجره براساس تک حالته، دو جهته یا کشویی بودن، برای تشخیص قیمت دقیق پنجره موثر است. قیمت پایه درب و پنجره دوجداره براساس میانگین هر مترمربع از فضای مورد نظر مشخص می‌شود.

 

تأثیر متراژ بر قیمت پنجره upvc

 قیمت پنجره upvc
ابعاد استاندارد پنجره اغلب، ۱۴۰ سانتی‌متر در ۱۴۰ سانتی‌متر است. اگر قرار باشد، پنجره‌ای با ابعاد استاندارد نصب کنید، ‌قیمت‌ها به صورت واحدی محاسبه می شود.

به عنوان مثال،‌ اگر دو پنجره دوجداره upvc با اندازه استاندارد قرار است، نصب کنید، هزینه نصب برابر با نصب دو واحد پنجره است. حال اگر قیمت نهایی را بر متر مربع تقسیم کنید، قیمت هر متر مربع از پنجره دوجداره مشخص می‌شود.

اما در صورتی که در پروژه‌ای مشخص، متراژهای درب و پنجره متفاوت باشد و برای ساختن آن‌ها در ابعاد مختلف، نیاز به اندازه‌گیری‌های مختلف باشد،‌ هزینه نهایی در هر مترمربع مشخص می‌شود. مثلا اگر در پروژه‌ای مساحت کل درب و پنجره‌های دوجداره ۳۰ متر مربع باشد، قیمت نهایی از ضرب متراژ کلی در قیمت هر متر مربع مشخص می‌شود.

البته بهتر است بدانید، که این قیمت‌های پایه به صورت حدودی می‌باشد و عوامل مختلفی بر زیاد یا کم شدن قیمت پنجره دوجداره و درب upvc تاثیر دارد.

برای نصب درب و پنجره در مساحت‌های بسیار بالا و پروژه‌های وسیع، معمولا تمامی عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره upvc محاسبه و به قیمت پایه می‌شود. سپس توسط نرم‌افزاری دقیق همه قیمت‌ها مشخص و فاکتور نهایی صادر خواهد شد.

ساده‌ترین فرمول برای تعیین قیمت پنجره دوجداره، از این قرار است: (پروفیل مصرفی × قیمت متر طول) + (شیشه مصرفی × قیمت متر مربع) + (یراق آلات × قیمت واحد) = کل هزینه ساخت یک پنجره

 

تأثیر مدل‌های مختلف بر قیمت پنجره upvc

 قیمت پنجره upvc
قیمت پنجره‌های دوجداره براساس مدلی که دارند، متغیر است. به این ترتیب مدل‌ها چند قسمتی با حالت بازشوهای متفاوت، قیمت‌های مختلفی دارند. هر چه تعداد بازشوهای پنجره بیشتر باشد و حالت باز شدن‌ شان پیچیده‌تر باشد، قیمت آن‌ها بیشتر خواهد بود.

شیوه تولید پنجره‌ها نیز بر قیمت آن‌ها تاثیرگذار است. مثلا پنجره‌ها دوجداره‌ای که به صورت مکانیزه تولید می‌شوند، به دلیل صرفه‌ جویی در هزینه‌ها با تولید مکانیزه، دارای قیمت تمام شده پایین‌ تری نسبت به مدل‌هایی هستند، که دستی و غیرمکانیزه تولید می‌شوند.

علاوه بر این‌ها، برندهای مختلف نیز دارای قیمت‌های متفاوت هستند. هر برندی با توجه به کیفیت و نحوه تولیدی که دارد، روی درب و پنجره‌های دوجداره قیمت‌گذاری می‌کند.

 

تاثیر جنس پروفیل بر قیمت پنجره upvc

پروفیل‌ها دارای برندهای مختلفی هستند و با توجه به میزان کیفیت، رنگدانه‌ها و برند تولید‌کننده‌ شان قیمت‌های مختلفی دارند. به علاوه پروفیل پنجره دوجداره از لحاظ سری(عرض پروفیل)، تعداد حفره یا چمبر، رنگ پروفیل و نوع کاربردی آن در درب و پنجره‌های upvc براساس دسته‌بندی‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

براساس ابعاد: پروفیل درب و پنجره‌های دوجداره، از نظر عرض و سری، در سه نوع مختلف سری ۶۰ با عرض ۶۰ میلی‌متر، سری ۷۰۰ و سری ۸۰ دسته‌بندی می‌شود. پروفیل‌ها از نظر ظاهری نیز در دو نوع ساده و دکوراتیو در بازار وجود دارد.

براساس تعداد حفره داخل پروفیل (چمبر): فضاهای داخلی در عرض پروفیل را که با استفاده از دیواره‌های upvc ایجاد می‌شوند، چمبر می‌نامند. در اغلب برندهای درب و پنجره دوجداره، تعداد چمبرها از ۳ تا ۷ حفره قابل شمارش است. این تعداد بر قیمت تمام شده تاثیرگذار است.

براساس شکل کاربردی پروفیل: پروفیل‌های درب و پنجره‌های دوجداره، چهار کاربرد دارند. برخی پروفیل‌ها مخصوص فریم‌ها هستند و به عنوان چارچوب در درب و پنجره استفاده می‌شوند. نوع دیگر آن‌ها که به پروفیل ساش یا لنگه معروف هستند، در بازشوی درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل‌های مولیون با استفاده از بست مولیون، در داخل چارچوب و به عنوان ستون افقی یا عمودی به کار می‌روند. نوع آخر پروفیل‌ها، پروفیل‌های جانبی هستند که طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند. این پروفیل‌ها شامل، زوار شیشه‌های دوجداره و سه جداره، پروفیل ۹۰ درجه، ارتفاع‌دهنده، کانکتورها، پنل‌های upvc و سایر موارد مشابه می‌باشند.

 

تأثیر رنگ پروفیل بر قیمت پنجره upvc

پروفیل‌های رنگی و لمینت‌ها بسته به مساحتی که از رنگ برای‌ شان استفاده شده است، قیمت‌های متفاوتی دارند. پروفیل‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند و رنگی بودن‌ آن‌ها معمولا باعث افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهایی فاکتور می‌شود.

 

تأثیر یراق‌آلات مختلف بر قیمت پنجره دوجداره  upvc

مورد دیگری که بر قیمت پنجره‌ها تاثیرگذار است، یراق‌آلات آن‌ها می‌باشد. این مورد بر قیمت پنجره دوجداره تاثیر بسیاری دارد. یراق‌آلات، عاملی مهم در عمر آب‌بند لنگه‌های درب و پنجره دوجداره است. یراق‌آلات دارای برندهای مختلف هستند و هر برند با توجه به کیفیت و درجه‌بندی‌اش، دارای قیمت متفاوتی است. بسیاری از یراق‌آلات مرغوب، ساخت ترکیه هستند و قیمت نسبتا بالایی دارند.

 

تأثیر نوع شیشه بر قیمت پنجره upvc

یکی از مهم‌ترین موارد موثر بر قیمت‌ گذاری پنجره‌های دوجداره، شیشه آن‌ها است. می‌دانیم که بیشترین قسمت از پنجره را شیشه‌های آن تشکیل می‌دهند. بنابراین شیشه‌ها بر قیمت نهایی پنجره تاثیر زیادی دارند.

شیشه‌ها دارای کیفیت‌های مختلفی هستند و از دو تا چند جداره در بازار موجودند. همچنین رنگ‌های مختلفی دارند و همه این‌ها بر قیمت تمام شده پنجره دوجداره تاثیرگذار است.

 

تأثیر هزینه نصب

پس از خرید پنجره دوجداره و پرداخت هزینه‌های آن، فراموش نکنید که باید هزینه‌ای را برای نصب آن‌ها کنار بگذارید. نصب درب و پنجره کاری تخصصی و فنی است که نیاز به مهارت و دانش مشخصی دارد. همچنین به دلیل وزن و اندازه پنجره‌ها کاری پرزحمت است. بنابراین هزینه‌ بر بودن آن بسیار منطقی به حساب می‌آید.

البته برخی تولیدکنندگان داخلی، این امکان را برای مشتریان‌ شان فراهم شده‌اند که در صورت خرید، نصب را برای مشتری به صورت رایگان انجام دهند. البته باید بدانید که این به معنای بدون هزینه بودن نصب نیست، بلکه متخصصان و کارشناسانی که برای نصب رایگان مراجعه می‌کنند،‌ حق‌الزحمه خود را از شرکت تولیدکننده دریافت می‌کنند.

 

تأثیر داخلی بودن یا وارداتی بودن برند

طبیعی است که درب و پنجره‌های وارداتی، گران‌ تر از نمونه‌های تولید داخل باشند. درب و پنجره‌های خارجی با دلار خریداری می‌شوند و هزینه حمل و نقل از کشور مبدا به ایران نیز بر هزینه‌های تولید آن‌ها اضافه می‌شود.

هر چند که نمونه‌های درب و پنجره خارجی دارای کیفیت بالایی هستند، اما با این وجود کشور ایران در تولید درب و پنجره‌های دوجداره، برندهای خوب و با کیفیتی دارد.

 

بیشتر بدانید: کدام پنجره upvc بهتر است؟

 

 

از جمله موارد تأثیرگذار بر قیمت پنجره upvc می توان به متراژ، مدل‌های مختلف، جنس پروفیل، رنگ پروفیل، یراق‌آلات مختلف، نوع شیشه، هزینه نصب و داخلی بودن یا وارداتی بودن برند اشاره کرد.

 

 

کلام آخر

قیمت پنجره upvc و محاسبه قیمت آن بسیار مهم و تاثیر گذارند، که باید قبل از انتخاب و خرید به آنها توجه داشته باشید و تمامی فاکتورهای لازم را بررسی کرده و سپس اقدام کنید.

قیمت پنجره دوجداره upvc به موارد مختلفی بستگی دارد و هر کدام از آنها نقش تعیین کننده ای دارند. از جمله این موارد می توان به متراژ، مدل‌های مختلف، جنس پروفیل، رنگ پروفیل، یراق‌آلات مختلف، نوع شیشه، هزینه نصب و داخلی بودن یا وارداتی بودن برند اشاره کرد.

مجموعه مانا پنجره یکی از تولیدکنندگان برتر پنجره دو جداره در ایران است که محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می دهد، اگر قصد خرید این نوع از پنجره ها را دارید می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top